top of page

Život je Cesta, na ní potkáváme pomocníky a učitele takové, na jaké jsme připraveni a jaké si zasloužíme. S každým dalším poradenstvím mám radost z toho, že vědomosti předávané po tisíce let jsou stále aktuální a hlavně prakticky fungují.

 

To je můj mandát k tomu dělat dobré Feng Shui !

Motto

Nezměním Váš život k lepšímu, ale ukážu vám, co pro lepší život můžete dělat vy sami
Co pro Vás udělám 

Pomohu Vám harmonizovat váš prostor na základě vaší osobní typologie a vašich aktuálních životních témat. Chceme-li vyléčit člověka nebo prostor potřebujeme docílit probuzení léčivých sil a to dokážeme využitím Feng Shui v souladu s přírodou a se změnou životního stylu. 

Nemusíte pracovat pro prostor, ale prostor může pracovat pro vás !

Cena poradenství a co obsahuje

Ke každému klientovi i prostoru přistupuji vždy individuálně podle jeho potřeb, cenu ovlivňuje rozloha a charakter bytu/rodinného domu/firmy a také vaše potřeby a očekávání. Z toho vyplyne reálná pracnost projektu. Konkrétní cenu budete vždy znát před začátkem spolupráce. 

Cena vždy obsahuje první osobní prohlídku včetně rozboru typologie všech jeho obyvatel na základě předem zaslaných dat, vypracování projektu a na druhé schůzce společně projdeme celý projekt i jednotlivé nápravy a změny. 

Chcete vědět více? Přečtěte si "Na co se mne nejčastěji ptáte"

ORIENTAČNÍ CENY

1+1             6 800 Kč
2+1             7 700 Kč
3+1             8 600 Kč
4+1             9 500 Kč
5+1            10 400 Kč

Rozbor pro firmy individuální nabídka

 

Doprava 8kč/km

Techniky se kterými pracuji 
 • Letící hvězda roku - roční a osobní předzvěsti

 • Letící hvězda obydlí

 • Parametry zdravého bydlení

 • Technika Ba Gua 

 • Technika Ba Zhai

 • Technika Sun He

 • Technika He Tu

 • Technika Šťastná voda

 • Čištění prostoru

Na co se mne nejčastěji ptáte?
 • Harmonizace toku životadárné energie Qi

 • Jing a Jang - dvě složky Qi

 • 5 elementů

 • Pět zvířat

 • Ming Gua, osobní číslo a jeho typologie

 • 4 pilíře osudu a osobní horoskop

 • Čínská numerologie

 • Věštba podle I-Ťingu - vztah prostor vs. člověk

 • Věštba podle I-Ťingu - aktuální témata

 • Co pro tebe znamená Feng Shui?
  Pro mne je Feng Shui už životním stylem, vnímám jeho Taoistický základ jako zdravé propojení člověka s přírodou. Spoustu praktik používali už naši předkové, jen jsme je vytlačili a nahradili technikou. Dnes vnímám i ve svém okolí, že lidé by se rádi vrátili ke své intuici a instinktům, ale tápou, protože nemají od koho čerpat. Mě na tomto učení přitahuje filozofie, že člověk má v životě za úkol na Zemi vytvářet kvalitu, kultivovat tělo i ducha v souladu s přírodou a tím měnit i své okolí k lepšímu. Taoisté mají také v životě jednu jedinou jistotu a tou je, že vše se neustále v životě mění. To když přijmete, osvobodí vás to od materialistického pojetí světa a začnete hledat vlastní osobitý smysl života.
 • Jak moc mi Feng Shui může ovlivnit život?
  Feng Shui ovlivňuje jednu třetinu našeho života (druhou máme vrozenou a třetí je na našem rozhodnutí). To není zrovna málo, dává nám to obrovské možnosti využít dobré energie ve svůj prospěch a naopak se nepouštět do změn a projektů, když víme, že v daném čase pro ně bude energie nepříznívá. Ve zkratce řečeno, můžeme vytvářet dobrou kvalitu a spotřebovat na to jen nezbytné úsilí. Dnes bychom asi řekli, díky dobrému Feng Shui bude naše konání efektivní.
 • V čem mi může Feng Shui pomoci?
  V lecčem, ale klienti se zpravidla soustředí na tři základní věci pro člověka dnešní doby tak důležité. Na vztahy, zdraví a finance. V tom všem může Feng Shui pomoci.
 • Proč zrovna "čínské" Feng Shui v našich zeměpisných šířkách? "
  Nejde o "čínské" Feng Shui. Jde o přírodní zákony a to, že jsme součástí přírody a náš život ovlivňuje i postavení planet. Jestli je to pro Vás přiliš abstrakní, zeptejte se ve svém okolí, jak koho ovlivňují měsíční cykly a nenajdete-li, určitě si vzpomenete ze školy, co dělá Měsíc s přílivem a odlivem. Toto znali a respektovali i naši předkové. Číňané "pouze" dokázali svoje zkušenosti zapisovat několik tisíc let a dát jim i analytickou formu a metodiku výpočtů, aby se s nimi dalo pracovat a používat je i v praktickém životě. Oni si všimli, že lidská zkušenost je nepřenositelná a díky tomu každá generace opakuje ty samé chyby jako ta před ní, poznali pozorováním přírody, že vše se opakuje v cyklech. Tyto cykly uměli popsat a uměli zařadit probíhající změny do systémů a s těmi se naučili pracovat v každodenním životě.
 • Kde všude mohu Feng Shui aplikovat?
  Obecně v harmonizaci prostoru - bytě, v domě, v jednotlivých místnostech. Ve firmách můžete využít podle formy v prostoru a osobnostní typologie i naplno potenciál zaměstnanců a ti budou rádi, že dělají to v čem jsou silní. Zjistíte, kdy je pro vás dobré se stěhovat. Feng Shui využijete pro kvalitní spaní, což je velmi důležité - spánek nás dobíjí. Sami dobře víte, jak "úspěšný" je den, pokud se celou noc místo spaní převalujete. Využijete jej životě a správném načasování. Zjistíte v jaké roční energetické proměně se nacházíte a podle ní budete podnikat aktivity, které vám půjdou hladce, a upustíte od těch, kde víte, že byste spotřebovali příliš energie bez odpovídajícího výsledku nebo si to jen vyzkoušíte a budete si všímat změn. Pochopíte lépe sami sebe - díky poznání vlastní osobnostní typologie i lidí kolem Vás zjistíte, kdo jaký je a namísto osobních výpadů se naučíte, jak s ním co nejefektivněji komunikovat. Což se hodí jak ve vztazích, tak i v obchodních jednáních. Není tajemstvím, že v Číně se právě osobní typologie běžně využívá při obchodních jednáních. Lze využít i "věštby I-Ťing", kde můžete rozkrýt, co Vám plánovaná změna přinese a co bude znamenat. V Číně se takto lidé radí o běžných a zcela praktických věcech.
 • Může pomoci Feng Shui i dětem?
  Ano, investice do dětí je tou nejsmysluplnější, kterou můžeme v životě udělat. Feng Shui je jedním z osmi pilířů Tradiční Čínské Medicíny. Práce s prostorem a příznivými či nepříznivými směry se uplatňuje i v dětských pokojích. Všichni, kdo máme děti pro ně chceme zdravé a prospěšné prostředí a využití těch správných směrů (aby se jim v pokoji dobře spalo, aby se jim dobře učilo a hrálo) je to nejmenší, co pro ně můžeme udělat. Navíc nám pomůže s výběrem barev - ty nás ovlivňují daleko více, než si sami uvědomujeme. Dětské pokoje bývají barevné, tak proč nevolit rovnou barvy, které dítěti svědčí a pomáhají rozvíjet jeho přirozené talenty. Proč nezvolit formu dětského pokoje rovnou takovou, aby se dítě cítilo bezpečně tam, kde má odpočívat, bylo pozorné tam, kde se má něčemu naučit a mělo dost energie vlastní energie.
 • Ráda dělám v prostoru změny, jak moc mě Feng Shui svazuje nebo omezuje? "
  Je dobré si uvědomit, že Feng Shui Vás neomezuje. Úkolem Feng Shui je Vám pomoci. Ano platí některá pravidla, která se dají zobecnit a při jejich dodržení můžete dělat změny, aniž si prostor "rozbijete". Až zjistíte že Vám Feng Shui po změnách vyhovuje a prostor pracuje pro Vás, a vy chcete udělat změnu a nejste si jisti, co by plánovaná změna udělala, kontaktujte svého Feng Shui konzultanta a s ním plánovanou změnu proberte. Většinou jde o jednoduchou radu, která může být otázkou jednoho telefonátu a vyplatí se u vyladěného prostoru zkonzultovat. Jak bylo řečeno výše, vše se neustále mění a proměňuje. Bylo by chybou stagnovat na místě. Změna je zdravá pro život - život je změna!
 • Pomůže Feng Shui jen mě nebo všem členům rodiny?
  Ano, žijete-li pohromadě jako rodina, ovlivní změny každého člena. Proto se Feng Shui praktikuje celostně na prostor a včechny jeho obyvatele. Čím více lidí prostor obývá, tím je samozřejmě harmonizace náročnější s ohledem na typologii osob a témata, jaké obyvatelé prostoru řeší.
 • Zajímalo by mne Feng Shui, ale nemám rád orientální prvky, mohu i tak mít doma dobré Feng Shui?"
  Samozřejmě, lze se vyhnout orientálním prvkům. Tady je dobré jen zmínit důvod, proč je Feng Shui s těmito prvky často spojováno. Za dobu, co Feng Shui existuje vznikly jeho tradiční symboly, které charakterizují energetické systémy a jsou svými vlastnostmi nejsnáze pochopitelné. Protože se toto učení předávalo v jiné kultuře, odpovídají tomu i takzvané orientální prvky. Dalo by se jistě definovat i u nás, jen my toho tradičního za dobu existence, díky historickým změnám v Evropě, zase tolik nemáme. Ale ano, dobré Feng Shui se při zachování principů, dobré vůli a troše intuice dá praktikovat i bez "orientálních" prvků.
 • Funguje Feng Shui i když na ně nevěřím?
  Funguje! Feng Shui není otázkou víry, ale energií, které fungují v přírodě a celém Vesmíru, bez ohledu na to jestli na ně věříme, či nikoli. Byly tu dříve než my a je praktické se v nich orientovat a respektovat je.
 • Je Feng Shui jenom něco jako bytový design?
  Feng Shui znamená více než design, Feng Shui dává i designu smysl s ohledem na téma, které ve svém životě aktuálně řešíte. Jako lidé žijeme v nějakém prostoru a svým konáním ho tvořime a určujeme. Na druhé straně, ale i prostor určuje nás a to, co prožíváme. Feng Shui dokáže pracovat s prostorem podle Vás - tedy: nemusíte pracovat Vy pro prostor, ale Váš harmonický prostor může pracovat pro Vás.
 • Za jak dlouho mi Feng Shui pomůže?
  Změny se dějí ihned, ale je dobré si uvědomit, že energie nejsou nuly a jedničky, není tady tlačítko start a stop a nejedná se ani o kouzelnou pilulku. Jde o volný tok energie a Váš záměr v souladu s tímto tokem. Změny jsou pozvolné a často si je klienti uvědomují až ve chvílich, kdy se jim dějí. To pak volají, že se to FAKT stalo! A jiní potřebují čas na to, aby změny vstřebali a přijdou, až když si udělají klid a uvědomí si, kde byli před změnami a o jak velký skok se poposunuli ve svém záměru po jejich aplikaci. Jako lidé máme tendenci bagatelizovat úspěchy a věci co se nám daří. Proto je dobré se zastavit a rekapitulovat události i dobrých časech. Nejen když nás něco tíží. Nakonec vědět, kde se v životě nacházíme je zdravé i pro náš dobrý pocit.
 • Pokud si nechám udělat Feng Shui poradenství, jak dlouho bude platné? Je napořád?"
  Záleží na tom z jakého úhlu se na to díváte. Vše se neustále mění, každý rok je jiná energie. I hory a pohoří jsou z hlediska času vlastně kapaliny. Stejně tak se mění s nabytou zkušeností i Váš záměr a životní hodnoty. Lze ale říci, že v prostoru (domě, bytě) jsou některé změny obecně platné (trvalé) pro daný dům a jeho obyvatele. Pak se jeho dílčí části a drobné úpravy (úprava vstupu, osobní roční předzvěst...atd) mění každý rok podle aktuální energie. A nakonec jsou zde životní témata a preference. Ty když se mění čeká nás většinou nový prostor anebo výrazná přeměna toho stávajícího, a pak znovu konzultujeme čím si nový záměr podpořit a co bude dobré změnit.
 • Mám zájem o Feng Shui konzultaci, co k tomu potřebuji a jak to bude probíhat? "
  Dobré je uvědomit si jaké téma v životě právě řešíte, případně na něj přijdeme během první schůzky. Preferuji první schůzku i za přítonosti partnera/partnerky majitele prostoru - je dobré sejít se v prostoru, který budeme řešit. Budu potřebovat plánek. Postačí půdorys v měřítku s alespoň hlavními kótami. Pokud výkres ani plánek půdorysu v měřítku neexistuje, provedu zaměření na místě. Na základě posbíraných informací vypracuji rozbor, který Vám zašlu a na druhé schůzce osobně vysvětlím.
 • Co takový rozbor obsahuje?
  Textová část obsahuje: Osobní profil každého obyvatele (charakteristiku podle osobního čísla Ming Gua), Osobní předzvěst pro aktuální rok pro všechny obyvatele, harmonizaci vztahu prostoru a jeho obyvatel podle Ming Gua, úprava vstupu Ming Tang podle roční Letící hvězdy, textovou část analýzy prostoru - syntéza technik Ba Gua, BaZhai a Letící hvězdy, předpis barev a shrnutí. Grafická část obsahuje: grafickou část analýzy prostoru - syntéza technik Ba Gua, BaZhai a Letící hvězdy, vyznačení problémových sektorů a doporučené změny. Lze se zaměřit i na přilehlé okolí a řešit předzahrádku, zahradu. Lze využít i aplikaci technik pro nalezení kudy k domu prudí Šťastná energie, případně eliminovat nepříznivé vlivy vně pozemku.
 • Kdy je dobré s Feng Shui začít?
  V případě koupě domu, bytu je dobré zvát konzultanta už při výběru nemovitosti. Umístění domu na planetě Zemi znamená až 75% Feng Shui. Když máte možnost si vybírat a ještě lépe natočit dům podle světových stran, může i pár stupňů významně ovlivnit štěstí v domě! V případě bytu je ideální zvát konzultanta ještě před započatou rekonstrukcí.
Zaujalo Vás Feng Shui? Chcete si domluvit schůzku? 
bottom of page