Proč mne baví rodinné focení?

November 12, 2017

Když jsem přemýšlel proč se mi stále vrací na focení rodiny s malými dětmi, ptal jsem se sám sebe co mne na tom vlastně baví. Kdo někdy fotil děti nebo se s nimi byl vyfotit ví, že o idylu zrovna moc nejde. Pracovně tomu říkám fotolov... připravíte si scénu, rekvizity, nasvítíte nebo vychytáte sluníčko, naladíte sebe, rodiče a... najednou někdo chybí, je otočený zády, neposedí, nepodívá se, pláče a je po focení. Začnete vymýšlet jak toho nejmenšího mít v pohodě a fotíte úplně něco jiného než co jste měli v hlavě připravené. Materiálu je spousta a vy se jen modlíte "aby tam něco bylo". A ono pokaždé je. A mezi záplavou odpadu na vás čekají opravdové perly v podobě úsměvů, nehrané radosti a opravdově zapáleného zaujetí. A mě dochází, že to je to moje PROČ! 

Potom se klienti vracejí a vám dojde, že fotky s dětmi získávají nový a do té doby netušený rozměr. Tím je časosběr. Letos jsem si uvědomil, že moje první fotomiminko budu fotit už desátý rok, je to pro mne kromě pocty i návrat k tomu, co mne na fotografii fascinovalo už jako kluka. Kromě fotek pro radost máme možnost uchovávat to nejlepší z života a překvapeně se k tomu díky fotografii vracet a vzpomínat.

 

Chce se mi říct:

Foťte nebo nechávejte fotit svoje děti, foťte své životní milníky a události. Jednou vám z toho zůstanou krásné vzpomínky a fotografie vám pomohou si je vybavit. 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Nejnovější příspěvky

December 31, 2019

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

+420 604 514 973

zavolejte mi

  • footer-fb
  • instagram_white

lukas.vondra@email.cz

napište mi