top of page

DĚTI a 4 pilíře osudu (BAZI)

Znáte to, když vám mrňousek doma křičí a pláče a vy neumíte poznat jestli je v pohodě a hledáte, co ho asi trápí? Využíváte možností TČM a chtěli byste podpořit i dítko, ale netušíte jestli je to vhodné a není to zbytečně brzo? Všimli jste si, že vaše dítě je úplně jiné než vy? Chcete vychovávat a zároveň respektovat přirozené talenty vašeho potomka? Potom mohou být 4 pilíře osudu (BAZI) odpověď. Jedná se o osobnostní rozbor, který vám odhalí mnoho o osobnosti jedince a definuje i to, s jakou dynamikou vlastního metabolismu jste přišli na svět.

Narodila se nám...

... holčička a hned o trochu dříve. Co lékař, to názor. Co specializované pracoviště, to závěr. Když to poskládáme doma dohromady, tak si závěry všech navzájem odporují. Když se doptáváme lékařů, tak zjišťujeme, že si vlastně nejsou ani moc jistí, chtějí ji hlavně sledovat, měřit a kontrolovat. Co naopak víme přesně je, že se specialisté už během těhotenství spletli a pletli se hodně. Emička jim vyrazila dech tím, že se narodila a maminka vzdor prognózám neohrozila život svůj ani život a zdraví dítěte.


Podle lékařů tady vlastně neměla být...

...ale je a krůček po krůčku si vybojovává svoje místo na světě!

Co ale teď se všemi vyšetřeními a zprávami, jak se na to podívat jako na celek a udělat si obrázek. A s čím vlastně začít? Požádal jsem o názor TČM terapeuta Martina Dolejše, odpověď zněla: "Vezměte sebou lékařské zprávy, sestavte Emičce BAZI tabulku a přijďte".


TČM využívá BAZI u malých dětí


Ano, TČM používá v praxi BAZI (osobní tabulku 4 pilíře osudu) zejména pro takhle malé děti, protože:

  1. jsou čisté, bez osobních zkušeností a tedy si vlastním chováním ještě neměli jak přivodit jakoukoli stagnaci a co jim je teď, s tím už přišli na svět

  2. tabulka a postavení 5ti prvků a zvířat dostatečně popisuje jejich zátěže a slabiny

  3. nemluví a neřeknou, co je trápí

Dozvíte se mnoho


Musím přiznat, že u vlastního dítěte pro mne bylo přeci jen trochu obtížnější sestavovat tabulku a rozbor, protože krok po kroku se dozvídám jeho predispozice pro zátěže a i to, jak je silné a jak je slabé.

Jakmile ale rozbor dokončím a pročítám si závěry, zjišťuji, že pomalu poznávám, s kým že to budu mít následující roky společnou cestu. Vnímám, jak hodně je to člověk odlišný ode mne. Představuji si kde asi spolu budeme nesouhlasit a na co si při výchově budu muset dávat pozor. Vidím, co bude mít v životě lehčí než já a co mu pravděpodobně dobře půjde. Kde budu muset spíš dohlédnout a obrnět se trpělivostí, kde mne naopak překvapí svou lehkostí nebo naopak razancí a aktivitou.


Poznáte, koho máte před sebou


Všímám si, že věci, které považuji za důležité, dost pravděpodobně pro ni nebudou znamenat vůbec nic. A přesto všechno nebo spíš právě proto se těším na společnou cestu ještě více. Už dnes vím, že budeme provázet člověka, který má svůj vlastní záměr a svou osobitou sílu a vlastní směr. Dochází mi, jak přesně to sedí i s dramatickým průběhem těhotenství a jak moc silná osobnost si vybrala cestu na svět navzdory všemu.

Vychovávejte a respektujte

Zatím nevím jak moc pomůže rozbor pro konzultaci TČM. Už teď jsem si ale jistý, že přes veškerou výchovu a někdy i její tvrdost, budu respektovat, že mám před sebou jedinečného člověka. Nebudu vnucovat moji cestu, ale dohlédnu, aby během těch xy let našeho společného putování nezapomínala pěstovat svoje talenty. Zkrátka dám pozor, aby byla dostatečně silná, až se rozhodne kráčet sama za sebe.


Co bude dál, je na nás


Dnes je to předsevzetí, ale stejně jako se vracím vždy ke své vlastní tabulce, když mi něco nejde, tak se budu vracet i k rozboru dětí. Pokaždé, když budu mít pocit, že se někde míjíme nebo nám vázne komunikace.

Je to nástroj, který má pomoci

Díky 4 pilířům osudu (BAZI) máte možnost lépe poznat sami sebe i svoje děti. Je to silný a obsažný nástroj, ale pořád je to jen nástroj, který vám má pomoci. Sice máme něco dáno a předurčeno - něco, co se nedá od základu změnit. Ale stále máme vlastní vůli a to, jak se znalostí sama sebe a svých nejbližších budeme pracovat, to už máme pevně ve svých rukách.

#fengshui #4pilířeosudu #čárovýkódčlověka #BAZI #TČM #TCM #osobnírozvoj #děti #výchova #respekt

Nejlepší příspěvky
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné štítky
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page