top of page

Když se fotograf vrací na místo činu

Je to už pár let, když jsem začínal s domácám focením těch nejmenších přírůstků v rodinách. Tehdy jsem sebou tahal odrazky, pozadí, konstrukci na pozadí a blesky a stojany... zkrátka malý byt jsem naplnil k prasknutí a získal malý kousek s kontrolovaným světlem - No jo, ale teď tam udržte děti :-)


Po více než deseti letech jsem se odvážil nabídnout focení u klientů doma i jako zakázku. Tentokrát ale už s jen s fujinkou a dvěma 23mm a 56mm objektivy. Nutno podotknout, že inspirací mi v tom byl fotograf Petr Kotrlík. Něco ve focení mi chybělo a chtěl jsem a neodvažoval jsem se, ale petrovo publikování mne uklidnilo, že to jde i bez blesků, a že domácí atmosféra je prostě všude jiná a právě v tom je to kouzlo, které mne baví.


Přiznám se bez mučení, že jsem měl trému jestli to dopadne a "bude to tam" pro mne, ale hlavně pro klienta.... Reakce na sebe nedala dlouho čekat a získal jsem i souhlas se o ni a o fotky podělit a znovu cítím mandát k tomu prodávat svoje focení jako skutečný zážitek a už nebudu podceňovat sílu "obyčejného" a opravdového. Takže díky Petře a díky za důvěru manželům Polákovým a za to, že mě pustili k sobě domů a byli zkrátka sví.

"Dobrý den Lukáši, je to naprosto dokonalé, Vy máte dar zachytit v našich rodinách to důležité. Ani jsem netušila, že něco fotíte a je to tam. Z Vaší návštěvy a focení jsem měla moc příjemný pocit a ty fotky ten pocit jen násobí.

Lucie"

#focení #rodina #doma #děti #domácífocení #fujifilm #xt2

Nejlepší příspěvky
Zkuste to později
Až budou příspěvky zveřejněny, uvidíte je zde.
Nejnovější příspěvky
Archiv
Hledání podle štítků
Zatím žádné štítky
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page