Když se fotograf vrací na místo činu

February 26, 2018

Je to už pár let, když jsem začínal s domácám focením těch nejmenších přírůstků v rodinách. Tehdy jsem sebou tahal odrazky, pozadí, konstrukci na pozadí a blesky a stojany... zkrátka malý byt jsem naplnil k prasknutí a získal malý kousek s kontrolovaným světlem - No jo, ale teď tam udržte děti :-)

 

Po více než deseti letech jsem se odvážil nabídnout focení u klientů doma i jako zakázku. Tentokrát ale už s jen s fujinkou a dvěma 23mm a 56mm objektivy. Nutno podotknout, že inspirací mi v tom byl fotograf Petr Kotrlík. Něco ve focení mi chybělo a chtěl jsem a neodvažoval jsem se, ale petrovo publikování mne uklidnilo, že to jde i bez blesků, a že domácí atmosféra je prostě všude jiná a právě v tom je to kouzlo, které mne baví. 

 

Přiznám se bez mučení, že jsem měl trému jestli to dopadne a "bude to tam" pro mne, ale hlavně pro klienta.... Reakce na sebe nedala dlouho čekat a získal jsem i souhlas se o ni a o fotky podělit a znovu cítím mandát k tomu prodávat svoje focení jako skutečný zážitek a už nebudu podceňovat sílu "obyčejného" a opravdového. Takže díky Petře a díky za důvěru manželům Polákovým a za to, že mě pustili k sobě domů a byli zkrátka sví. 

 

"Dobrý den Lukáši,
je to naprosto dokonalé, Vy máte dar zachytit v našich rodinách to důležité. Ani jsem netušila, že něco fotíte a je to tam. Z Vaší návštěvy a focení jsem měla moc příjemný pocit a ty fotky ten pocit jen násobí.

Lucie"

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Nejlepší příspěvky

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Nejnovější příspěvky

December 31, 2019

Please reload

Archiv
Please reload

Hledání podle štítků
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

+420 604 514 973

zavolejte mi

  • footer-fb
  • instagram_white

lukas.vondra@email.cz

napište mi